Ракомет
18. January 2018 - 22:05

ТОП 5: Столе стрелец на најубавиот, 4-то место за цепелинот на Кире и Филип

Македонија вчера одигра реми 25:25 против Европскиот шампион Германија, а во овој натпревар Стојанче Стоилов го постигна најубавиот гол во првата фаза, според изборот на ЕХФ.

Македонскиот „воин“ од зад грб со силен удар успеа да го совлада германскиот чувар на мрежата.

Освен голот на Стоилов, Македонија го доби и четвртото место- тука се најде атрактивниот цепелин на Филип Талески и Кирил Лазаров.

Во продолжение погледнете најубавите пет погодоци.