Џет-Сет
8. February 2016 - 15:03

Тој има 57, а таа 18 - Еве што мисли нејзината мајка за нивната врска

Некои велат дека годините во љубовта не значат ништо. Актрот и неговата девојка тоа го потврдуваат !Стивен Бауер има 57 години, а неговата девојка Лида Лоудон само 18!  US Weekly ја потврди нивната врска во јули минатата година кога парот бил виден на премиерата на филмот „Magic In The Moonlight“.
 
Мајката на Лида, Џина, тогаш објави на еден блог дека не и е јасно зашто господинот Бауер не се откажал кога сфатил каде води односот со нејзината ќерка.
 
- Изборот на мојата ќерка ме стави на тест. Се работи за избор на љубов. Таа не го прекршила законот, повредила некого или ја предала својата држава. Некои пријатели ми кажаа да размислам дали љубовта е вистински избор. Други ми велеа да го прифатам фактот дека Лида ја пронашла вистинската љубов со вистински господин, додава Џина.
 
Стивен Бауер беше оженет со Мелани Грифит со која го има дваесет и осум годишниот син Александар.
 
Не е познато како на неговата врска со 39 години помладата Лида реагираат синот и поранешната сопруга.