Џет-Сет
9. October 2017 - 11:43

Тијана со фантастичен настап како Лејди Гага победи во ТЛЗП

Синоќа се прикажуваше втората епизода од регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“ на телевизија „Сител“ каде нашата Тијана Дапчевиќ ја однесе победата.

Таа овој пат доживеа трансформација во Лејди Гага со која уште еднаш ги докажа своите гласовни можности, но и талентот за танцување.

Тијана ги воодушеви сите во студуото, но и пред малите екрани, а наградата од 1000 евра ќе ја донира за хуманитарни цели во Македонија, па по тој повод таа на гледачите им се обрати на македонски.

Погледнете го нејзиниот настап.