Македонија
30. July 2018 - 12:03

Тетовец ја претепал својата мајка

Вчера во 22.50 часот било пријавено дека истиот ден околу 20 часот во Тетово Х.У. најпрвин почнал да ги омаловажува неговата мајка Џ.У. (61) и снаата У.Џ. (36), а потоа физички ја нападнал мајка си. На Џ.У. и била укажана лекарска помош во Клиничката болница во Тетово. Се работи на целосно расчистување на случајот.