Македонија
5. October 2018 - 15:24

Тешко повредено 17-годишно дете во Сообраќајка во тетовско

Ноќеска околу 01:45 часот на локалниот пат во село Раотинце, тетовско, пред регионалниот пат Желино-Јегуновце, патничко возило „Даеву тико“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.М.(26) од Раотинце, изгубило контрола и излетало од патот. 

Притоа, со повреди се здобило едно 17-годишно лице од истото село.

Лицето било пренесено во тетовската клиничка болница. Извршен бил увид на местото на настанот.