Македонија
14. јуни 2021 - 11:32

Тешко повредени три лица откако со автомобил излетале од коловозот

На 13.06.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски“ во Скопје, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(33) од Скопје, излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле двајцата сопатници С.Н. и А.Н., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.