Македонија
12. January 2021 - 13:22

Тешко повреден пешак во скопско Сарај откако бил удрен од автомобил

Маж се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил, информира МВР.

„На 11.01.2021 во 20,00 часот на крстосница од улица “20” и улица “2” во село Сарај, скопско, Д.Ј.(37) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „форд фокус” удрил во И.С.(49) од село Грчец, скопско, информира МВР.

По незгодата пешакот е пренесен во комплекс клиники “Мајка Тереза” каде му се констатирани тешки телесни повреди“, соопшти полицијата.

Извршен е увид на местото на настанот.