Македонија
14. September 2017 - 22:26

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Скопје

Тешка сообраќајка несреќа се случи попладнево во Скопје, на булеварот “Митрополит Теодосиј Гологанов“, во близина поранешниот комплекс „Алумина“. Во неа учествуваа моторно возило „Опел Астра“ и мотоцикл.

Причина за сообраќајната незгода е непочитува не првеноство во сообраќајот, а според во сообраќајната незгода со полесни повреди се здобил возачот на мотицклот.

По сообраќајна несреќа на социјалните мрежи се отвори дискусија за тоа колку оваа улица е безбедна и дали на ова место потребно е сообраќајот да се регулира со кружен тек или семафор.

Фото: Ѕид на сообраќаен срам