Македонија
10. July 2021 - 17:28

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа помеѓу мотор и автомобил

На 09.07.2021 во 17,10 часот било пријавено дека во Валандово на крстосницата на ул.„Маршал Тито“ со ул.„Лазар Колишевски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „сеат алтеа“ со валандовски регистарски ознаки управувано од М.К.(57) од Валандово и моторцикл “хамачи 125“ без регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Пирава.

 Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот, а со телесни повреди се здобиле малолетен сопатник од моторциклот и возачот од возилото констатирани во ЈЗУ-Гевгелија и Здравствен дом-Валандово.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Валандово.