Македонија
18. October 2020 - 15:35

Тешко повреден градежен работник

На 17.10.2020 во 11.00 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош.

Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал градежни работи за фирма, на ул.„Босна и Херцеговина“ во Скопје.

Излезено било на местото на настанот од страна на  полициски службеници од СВР Скопје.