Живот
11. April 2016 - 15:08

Тешка сообраќајна несреќа во гостиварско: Се преврте комбе, повредени деца

Тринаесет лица, од кои десет се деца, се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила попладнево во гостварското село Падалиште

Патничко комбе во кое се превезувале и ученици излетало од локалниот пат за гостиварското село Падалиште.

Според првичните информации, возачот на комбето од засега неутврдени причини изгубил контрола по што возилото излетало од патот и се превртело.

Повредените се пренесени во болница,повеќе детали подоцна.