Македонија
14. јуни 2024 - 14:19

Тешка сообраќајна несреќа кај Кратово, две лица повредени

Вчера во 13.45 часот во Полициската станица Кратово било пријавено дека на локалниот пат село Железница-село Крилатица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолкваген пасат“ со кратовски регистарски ознаки, управувано од 58-годишниот Т.С. и патничко возило „ауди“ со кочански регистарски ознаки, управувано од 37-годишниот Д.Т., двајцата од Кратово, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Д.Т., констатирани во Општа болница Куманово, а неговиот сопатник Т.П.(40) од Кратово се здобил со телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Кратово, додаваат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кратово.