Македонија
24. March 2020 - 10:21

Тешка сообраќајка во Скопје - повредено едно лице

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во Скопје, повредено е 26 годишно момче. 

Како што информираат од МВР, вчера во 12.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „кимко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од К.Р.(26) од Скопје и патничко возило „мини купер“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.А.(43) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил К.Р., по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.