Македонија
26. August 2016 - 21:57

Тешка сообраќајка во Скопје - едно лице итно пренесено во болница

Тешка сообраќајна несреќа прд малку се случи во близина на Јаја Паша поточно на улицата Цветан Димов. Очевидвците велат дека автомобил удрил во мотоциклист и едно лице било повредно. На  местото на несреќата веднаш пристигнала екипта на Брзата помош која на повредениот веднаш му укажале лекарска помош и го однеле во болница. За подетални информации наскоро..