Македонија
7. September 2018 - 10:39

Тешка сообраќајка во Скопје, автобус удри во 11-годишно дете, повредена и патничка

Вчера во 16.00 часот на булевар „Никола Карев" во Скопје, Д.Н.(52) од село Мралино, скопско, управувајќи автобус „Лаз", удрил во 11 годишно дете од Скопје. По незгодата, со возило на брза помош детето било пренесено во комплекс клиники „Мајка Тереза",  каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

На патничка во автобусот, Ж.Ј.(48) од Скопје и била укажана лекарска помош во Градска општа болница "8-ми Септември" каде и биле констатирани телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Ново на Сител