Македонија
23. April 2017 - 10:56

Тешка сообраќајка синоќа во Капиштец

Тешка сообраќајка синоќа некаде по полноќ се случи во скопската населба Капиштец, во Центар.

Во сообраќајката учествуваа автомобил марка Фиат и Ауди.

soobrakajka kapistec 2

Се уште немаме информации дали има повредени.

soobrakajka kapistec 3

soobrakajka kapistec 4

soobrakajka kapistec 5

soobrakajka kapistec 6