Македонија
23. јуни 2021 - 9:54

Тешка сообраќајка кај „ТЦ Скопјанка“ помеѓу автомобил и комбе | ФОТО

Во сообраќајна несреќа се судрија патнички автомобил и комбе.

Според првичните информации патниците се здобиле со полесни повреди, а интервенирала и Брза помош.

Сообраќајот подолг временски период беше во прекин во овој дел од Скопје.

Повеќе информации во текот на денот.