Македонија
3. April 2019 - 20:39

Тешка сообраќајка кај Радовиш -сообраќајот е пренасочен

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во 19 часот и 40 минути на магистралниот пат Радовиш - Штип кај селото Дамјан. 

Поради сообраќајната незгода е пренасочен сообраќајот преку стариот пат.

Се очекуваат детали за несреќата.