Македонија
19. April 2019 - 18:56

Tешка несреќа во Чаир - повредени три жени и дете

Попладнево на улица „Емин Дураки“ во скопската населба Чаир се случи сообраќајна несреќа во која како што јавува репортерот на ТВ21 повредени се три жени и едно дете.

Според очевидцните на терен, до несреќата дошло кога автомобил марка „Југо“ со голема брзина удрило во возило марка „Пежо 307“.