Македонија
16. July 2018 - 10:35

Тешка несреќа кај Градско, повредено едно лице

Тешка сообраќајна несреќа се случила на патот Градско - Прилеп. Според информациите на полицијата, во саботата  околу 17.30 часот на магистралниот пат Градско - Прилеп, во близина на место викано "Рамница" се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Пежо“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ж.Д.(62) од Скопје, патничко моторно возило „Фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки управувано од У.Ф.(32) од село Аладанци, крушевско и патничко моторно возило „Фолксваген голф“ со кавадаречки регистарски ознаки управувано од И.Т.(41) од село Дреново, кавадаречко.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка во кавадаречкиот автомобил М.Т.(36) од село Дреново, која е пренесена во Општа болница Кавадарци од каде по укажаната медицинска помош е препратена на лекување во Скопје.