Македонија
5. July 2020 - 14:26

Тешка кражба во Скопје - одземени три кеси со 800.000 евра, 60.000 долари, 50.000 франци и 1.000.000 денари

58-годишен маж од Скопје пријавил дека во негова куќа во Скопје насилно е извршена тешка кражба од непознато лице. Како што соопштуваат од МВР:

“На 04.07.2020 во 22,10 часот во СВР Скопје, Ш.И.(58) од Скопје пријавил дека во период од 19,30 до 21,45 часот во куќа во Скопје во негова сопственост од непознато лице му била извршена тешка кражба така што сторителот насилно влегол во куќата и од една од собите одзел три кеси со 800.000 евра, 60.000 американски долари, 50.000 швајцарски франци и 1.000.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“