Македонија
17. September 2021 - 17:07

Тепачка во Арачиново - двајца малолетници избодени со нож

Вчера во 20.30 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу четири малолетници(двајца од една и други двајца од друга страна). Според пријавеното, притоа бил употребен остар предмет и двајца од нив се здобиле со повреди од остар предмет, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.