Свет
7. July 2016 - 21:55

Тепачка среде Москва - Полицаец истепа американски дипломат

Руската телевизија НТВ прикажала снимка на која се тепаат руски полицаец и американски дипломат на влезот во амбасадата на САД во Москва. 

Американската амбасада се уште не се огласила по овој инцидент.