Македонија
1. January 2018 - 12:23

Тепачка пред полициската станица Центар, приведено момче нападна полицаец

Рано утрово околу 03,45 часот на влезот во Полициската станица -Центар, поточно пред канцеларијата на сменоводителот, физички бил нападнат униформиран полициски службеник од страна на М.М. (1990) од Скопје, којшто го удрил со рака во пределот на градите и лицето.
 
М.М претходно бил приведен за - „нарушен јавен ред и мир“.