Македонија
25. August 2019 - 22:00

Тепачка пред дискотека во Градски парк, крвнички се пресметале две момчиња од Скопје

Ноќеска во 02.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред дискотека во градскиот парк бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.Н.(23) и Д.П.(20), двајцата од Скопје.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.