Македонија
5. July 2017 - 8:09

Температурите растат - временска прогноза за денеска

 

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер особено вдолж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од осум до 18, а дневната од 25 до 33 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопје слично време, сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 31 степен.

Следува период на сончево време со мала до умерена облачност. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.