Џет-Сет
12. May 2017 - 11:31

Тажна вест: Почина познатиот актер

Актерот Мајкл Паркс почина на 77 годишна возраст. Публиката се сеќава на најголемите улоги во филмот „Кил Бил“ и во серијата  „Твин Пикс“.
 
Веста за неговата смрт ја објави на социјалните мрежи, режисерот и негов пријател Кевин Смит, а потврдена е од агентот на Паркс.
 
Овој актер во текот на својата кариера играше во филмовите на најпознати режисери, како што се Квентин Тарантино и Роберт Родригез.
 
Во првиот и вториот дел Кил Бил го играше ликот на Ерл Мекгро и Естебан Вихајо