Живот
17. February 2017 - 20:14

ТАЖНА ВЕСТ: Почина поранешниот играч на Партизан

Поранешниот ватерполист на Партизан, Радосав Андрејиќ почина после битка со тешка болест на 22 години, соопшти ВК Партизан.

Андрејиќ, кој ги помина сите млади категории на Партизан, бил и успешен студент на Стоматолошкиот факултет, пред една година се раболе леукемија, но за жал ја изгуби битката со оваа тешка болест.

И три години помладиот брат на Радосав исто игра ватерполо во Партизан.