Џет-Сет
10. April 2016 - 14:22

Тажна вест: Почина Хефнер

Почина  познатиот уредник на „Плејбој“ и братот на Хју Хефнер, Кит.

Како што пренесуваат странските медиуми тој починал во својот дом во Бевери Хилс на 87 годишна возраст по догогодишна борба со ракот. Кит беше помладиот брат на Хју и заедно го градеа царството „Плејбој“.