Бизарно но вистинито
18. March 2016 - 12:06

ТАТКО МОНСТРУМ: Лажел дека има 16 години, па ја терал ќерката да му праќа голи фотографии!

Една тинејџерка (14) од САД била измамена на интернет од својот 41 годишен татко! Тој вешто се претставувал дека е момче кое има 16 години за да изнуди нејзини голи фототграфии. Потоа сексуално ја злоставувал!
 
Човекот пред судот Херкимер во Њујорк ги признал сите обвиненија и за ваков гнасен злочин би можел да добие казна затвор од 250 години.
 
Тој отворил профил на Инстаграм, АОЛ и на други социјални мрежи, па ја контактирал својата ќерка, со која почнал онлајн врска. Набрзо почнал сексуално да ја злоставива, а девојчето и признала се на медицинската сестра која работи во нејзиното училиште. Кога полицијата ја почнала истрагата, откриле дека пораките кој девојчето ги примала доаѓале од нејзината куќа.
 
Обвинетиот пред судот, откако се признал, во шокантната изјава кажал: „Ова се е емоционално. Ќе изгубам многу години од својот живот...“.
 
Казната ќе биде изречена во јули.