Loading Video...
Свет
9. February 2020 - 19:10

Тајландските безбедносни сили го застрелаа војникот кој вчера во близина на трговски центар во градот Ковар уби над 26 лица

Тајландските безбедносни сили го застрелаа војникот кој вчера во близина на трговски центар во градот Ковар,   уби над 26 лица. Повредени се над 50 лица. Стануивља збор за 32 годишниот војник, прпадник на тајландската армија, кој украде оклопно возило и оружје од воен камп, при што уби тројца свои колеги. Меѓу ѓртвите има 26 цивили и тројца полицајци. Локалните меидуми објавија и снимка од војникот како излегува од автомобилот пред трговскиот центар и веднаш почнува да пука, додека луѓето избез