Џет-Сет
28. November 2017 - 15:36

Таа уште го сака: Ана го моли Раста да се смират

Пејачката Ана Николиќ на сите начини се обидува да го врати поранешниот маж во нивното семејно гнездо, па пред неколку дека со него разговарала во четири очи за да му објасни колку и недостасува неа и на ќеркичката Тара, пишува српски Телеграф.

Имено, извор близок до пејачката наведува дека Ана се кае поради тоа што лесно дозволила бракот да и пропадне.

Ана одлучила да разговара со Раста и му кажала дека би сакала уште еднаш да размисли за се. Тој ја сослушал, но останал при својот став дека е најдобро што се развеле.

-Ана полуде кога слушна дека Стефан бара стан, па после разводот му се врати на слободниот живот и се почесто излегува. Таа мислела дека нејзиното барање за развод ќе го растресе и ќе го вразуми и дека ќе го поттикне да се бори за неа и за ќерката, но од тоа нема ништо. Кога видела дека дефинитивно го загуби со разводот, Ана одлучи да си ја отвори душата и да му каже колку и недостасува на неа и Тара и дека би сакала уште еднаш да размислата за се, вели изворот и открива дека раперот одбил било каква можност за смирување.

-Раста сослуша се што му кажа Ана, но остана на својот став дека е најдобро да се разведат и дека тој ќе биде тука што и да и треба на Тара. Рече дека не планира повторно да влегува во брачна заедница со неа и дека е одлучен во тоа од повеќе причини, иако главната е секогаш несогласувањата и кавгите, откри добро информираниот извор.