Кошарка
11. February 2018 - 10:33

Супериорна доминација на Хрватска

Во пријателски дуел одигран во Скопје женската репрезентација на Македонија убедливо загуби од селекцијата на Хрватска која одржа час по модерна кошарка. Единствена светла точка во нашиот тим кој играше без Антиќ и Гивенс беше Митрашиновиќ со 22 поени.
Македонија - Хрватска 47:108 (12-27; 8-21; 19-28; 8-32)