Ракомет
15. August 2017 - 23:28

Струга 2017: Француски Шатр го одбрани пехарот

Ракометната екипа на Шатр од Франција усепа да го одбрани трофејот на ракометниот турнир Струга 2017. Во финалето на 45.то издание на традиционалниот турнир Шатр го победи турскиот првак Бешикташ со 29:26 и по вторпат (едноподруго) е победник на турнирот.

Во дуелот за 3.место: Металург - Охрид 33:28 и во натпреварот за 5.место Алингсас - Струга 46:18.