Македонија
24. March 2017 - 14:59

Страшна сообраќајка, затворен патот Куманово - Крива Паланка

Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај  магистралниот пат А2 Куманово - Крива Паланка, кај кривопаланечкото село Псача.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, сообраќајот е во прекин од 14:30 часот.