Македонија
21. October 2018 - 13:24

Страшна несреќа во Скопје - четири лица повредени меѓу кои и деца

Тешка сообраќајна несреќа се случи во Скопје, повредени четири лица меѓу кои и деца. Како што стои во билтенот на МВР, вчера околу 14,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булеварот „Киро Глигоров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Форд Фјужн“ со скопски регистерски таблици, управувано од Р.Х.(61) од Скопје, патничко моторно возило „Фиат Пунто“ со штипски регистерски таблици, управувано од И.К. (44) од Кочани, и патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистерски регистерски таблици, сопственост на МВР, а управувано од З.Р.(48) од Скопје. По незгодата, четири сопатници од возилото „Фиат Пунто“, В.К.(69) Б.К.(42) и две девојчиња на возраст од 11 и деветгодишна возраст, сите од Кочани, биле пренесени во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. На В.К. и на 11 годишното девојче од страна на лекар им биле констатирани телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.