Македонија
16. October 2018 - 11:29

Страотна сообраќајка во Мала Речица, две возила се судриле, настрадал пешак

Вчера околу 12.45 часот во село Мала Речица, тетовско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило  „Мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од  М.А.(38) од Тетово и патничко возило „Фолксваген поло“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.А.(41) од Тетово, по што удриле во пешакот Ш.И.(79) од село Мала Речица.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил пешакот Ш.И., кој бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.