Македонија
7. October 2017 - 11:48

Страотна сообраќајка во Битола, млад моторџија се бори за живот

Во четвртокот вечер во 22,10 часот во Битола на ул.„Македонска Фаланга“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило Цитроен Берлинго“ со битолски регистарски ознаки, управувано од О. С. (42) и моторцикл „Јамаха МТ 01“ со битолскирегистарски ознаки, управуван од Ѓ. С. (28), двајцата од Битола. 

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ѓ.С., кој е пренесен на КАРИЛ - Скопје и задржан на лекување, а О.С. се здобил со телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување во Клиничката болница во Битола.

Увид на лице место извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Битола.