Македонија
10. February 2018 - 20:01

Страотна сообраќајка попладнево во Злокуќани, едно лице тешко повредено

Едно лице е повредено во сообраќајната несреќа што се случи попладе во населбата Злокуќани  во Скопје, откако возило удри во метален столб, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Поврденото лице  е пренесено  во болница.

Полицијата работи на утврдување на околностите на несреќата