Македонија
14. July 2018 - 11:10

Страотна сообраќајка на патот Битола - Демир Хисар, сообраќајот во прекин

Утрово од 10,30 часот сообраќајот на регионалниот пат „Битола -Демир Хисар“ кај с.Лисолај е во прекин, соопшти АМСМ.

Прекинот на сообраќајот на двете коловозни ленти е поради случена сообраќајна незгода.