Македонија
12. March 2016 - 20:12

Страотна сообраќајка на Илинденска, тројца тешко повредени

Попладнево на булеварот Илинденска во Скопје фоторепортерите на Телеграф.мк регистрираа уште една сообраќајна несреќа. Според фотографиите направени на местото на сообраќајката може да се забележи дека станува збор за потешка несреќа. 

Од МВР информираа дека во несреќата се повредени три лица, од кои две се пренесени во ГОБ „8 септември“, додека едно лице е пренесено на Ургентен. Од полицијата велат дека увидот сè уште трае и дека повеќе детали ќе бидат познати по неговото завршување.

 

Фото: Радован Вујовиќ/ Телеграф.мк