Балкан
24. July 2015 - 18:55

Страотен судар: Шлепер сплеска голф, еден загинат

Едно лице загина, а две се повредени во страотен судар меѓу шлепер и автомобил на автопатот Белград - Ниш кај Бегаљичко брдо.

Пожарникарските екипи и Брзата помош се упатија кон местото на несречата.

Сообраќајот во правец кон Ниш е запредн, јавува српски Курир.