Живот
11. May 2022 - 8:25

Столтенберг позитивен на коронавирусот

– Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг е позитивен на коронавирусот, соопшти портпарол на Алијансата.

Столтенберг има благи симптоми и во наредните денови ќе работи од дома, во согласност со белгиските прописи.