Фудбал
18. September 2018 - 15:13

Стартува новата сезона во фудбалската Лига на шампиони

Со два натпревари кои ќе се играат попладнево во нов термин, стартува новото издание на фудбалската лига на шампиони. 
 
Татулата ја брани мадридски Реал, но според букмејкерите најголем фаворит годинава за освојување на трофејот ќе биде англискиот првак Манчестер Сити
 
 ЛИГА НА ШАМПИОНИ 1. коло 
 
А група 
МОНАКО – АТЛЕТИКО МАДРИД 
БРИЖ – БОРУСИЈА ДОРТМУНД (21 часот)
 
Б група 
ИНТЕР – ТОТЕНХЕМ 
БАРСЕЛОНА – ПСВ АЈНДХОВЕН (18.55 часот)
 
Ц група 
Ц.ЗВЕЗДА – НАПОЛИ 
ЛИВЕРПУЛ – ПСЖ (21 часот)
 
Д група 
ШАЛКЕ – ПОРТО 
ГАЛАТАСАРАЈ – ЛОКОМОТИВ МОСКВА    (21 часот)