Стартува нокаут фазата во ЛШ | Сител Телевизија
Фудбал
13. February 2018 - 15:54

Стартува нокаут фазата во ЛШ

По речиси три месеци пауза со двата натпревари кои вечерва ќе се играат во Торино и Базел, продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони.

 
На програмата се првите дуелои од 1/8-финалето во кои италијанскиот шампион Јувентус го пречекува Тотенхем, додека Базел е домаќин на Манчестер Сити
 
За утре закажани се уште две средби, Порто – Ливерпул и дербито од оваа рунда меѓу Реал Мадрид – ПСЖ
 
Следната седмица првите свои дуели ќе ги играат 
 
20 февруари 
Челзи – Барселона  
Баерн Минхен – Бешикташ  
 
21 февруари
Севиља – Манчестер Јунајтед  
Шахтјор – Рома