Кошарка
6. October 2018 - 11:15

Стартува кошаркарскиот шампионат на Македонија

Со четири натпревари кои ќе се играат попладнево, ќе започне новата сезона во кошаркарскиот шампионат на Македонија, во кој годинава ќе се натпреваруваат 11 екипи, а титулата ќе ја брани Работнички. 
 
Дербито на воведното коло ќе се игра утре, а во него Блокотехна го пречекиува вицепрвакот МЗТ Скопје Аеродром 
 
Комплетни двојки за 1.коло во Првата македонска кошаркарска лига
сабота
17:00 АВ ОХРИД - РАБОТНИЧКИ
17:00 ВАРДАР - КУМАНОВО
18:00 ГОСТИВАР - КОЖУВ
18:00 ФЕНИ ИНДУСТРИ - ПЕЛИСТЕР
недела
17:45 БЛОКОТЕХНА - МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ