Ракомет
12. August 2017 - 12:07

Стартува 45.то издание на турнирот во Струга

На отворениот терен на „Женска плажа“ во Струга денеска ќе почне 45.то издание на ракометниот турнир во Струга 2017. Шестте екипи се поделени во две групи: Охрид, Бешикташ, Алингсас (А група); Струга, Металург; Шатр (Б група).

Според програмата денеска се играат натпреварите: Шатр - Струга (19:30) и Бешикташ - Алингсас (21:15). Свеченото отворање е во 18:45 часот.
Утре - недела играат: Бешикташ - Охрид и Металург - Шатр, додека во понеделник се натпреварите: Металург - Струга и Алингсас - Охрид.
Во вторник на 15.август се играат дуелите за пласман. Финалето е во 21:30 часот.