Здравје
30. November 2015 - 23:40

Старински руски рецепт за одвикнување од пушење цигари

Ретки се пушачите кои барем 10 пати во животот не рекле дека „од утре“ не пушат цигари.

Иако многумина сакаат да се откажат од оваа лоша навика, едноставно не успеваат.

Докторката Антонија Шќипина од Русија, ги советува пациентите за одвикнување од пушњето да пијат руски чај, направен по старински рецепт.

Се што треба да направите е да земете неколку суви лисја од тегавец, да ги ставите во сад и да ги прелиете со половина литар варена вода. Затворете го садот и оставете го да одстои два часа. Во текот на денот пијте го цел чај.

Овој чај од тегавец пијте го три месеци. Ќе се изненадите од резултатот.