Македонија
27. July 2019 - 15:16

Старец тешко повреден во сообраќајка во Лисиче

Вчера во 15.10 часот било пријавено дека во Скопје на крстосницата од ул.„Ѓорѓе Андреевиќ Кун“ и ул.„Горно Лисиче“ во сообраќајна незгода бил повреден И. Д. (76) од Скопје, кој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплекс клиники Мајка Тереза, каде му била укажана лекарска помош.

За настанот известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.