Балкан
20. January 2021 - 9:41

Српскиот министер за надворешни работи во посета на Бугарија

Министерот за надворешни работи на Србија Никола Селаковиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Бугарија, на покана од вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева.

Покрај разговорите со министерката Захариева, шефот на српската дипломатија ќе има одделни средби и со бугарскиот претседател Румен Радев и со премиерот Бојко Борисов, соопшти српското Министерство за надворешни работи.